banner.JPG

feest van de geestTussen Hemelvaartsdag en Tweede Pinksterdag vindt voor de 8e keer het Feest van de Geest plaats. Dit feest wordt één keer in de twee jaar gehouden. Twee jaar geleden deden wij er voor het eerst aan mee en ook dit jaar doen we weer mee. Het thema is dit jaar “Vrijheid van Geest”. Het is een ontmoeting tussen Pinksteren, Beeldende Kunst en de Architectuur van het kerkgebouw. In verband met het herstel van de aardbevingsschade kan de expositie niet in de monumentale kerk plaatsvinden. Marianne Jansen uit Groningen, de kunstenaar die gekozen heeft voor Harkstede, was hierdoor eerst teleurgesteld. Na het bekijken van De Graankorrel had ze echter in haar hoofd al mooie kunstwerken gemaakt, die prachtig zullen passen in de kerkzaal en in de kindernevendienstruimte van De Graankorrel. Hieronder kunt u zien hoe vaak de expositie geopend is. Marianne Jansen wil zoveel mogelijk ook zelf aanwezig zijn. Ook zal ze in de dienst van zondag 8 mei iets van haar werk vertellen. Natuurlijk nodigen de organisatoren van het Feest van de Geest in Harkstede u van harte uit om op één van de openingsdagen de expositie te komen bekijken. Ook bent u van harte uitgenodigd voor de opening van het Feest van de Geest van de Slochter kerken + Noordbroek op donderdag 5 mei om 17.00 uur in de Hervormde kerk in Schildwolde. De burgemeester, de heer G.J. ten Brink, zal de expositie openen. Zaterdag 14 mei zal van 15.00 – 17.00 uur een kinderfeest zijn in Schildwolde, Hoofdweg 18, in en om de kerk. Liesbeth van ’t Westende werkt hieraan mee. Zondag 15 mei, eerste Pinksterdag, zal er op het terrein van Ecomotion, Hoofdweg 137, in Kolham een openluchtdienst zijn van de kerken uit de gemeente Slochteren die meedoen met het Feest van de Geest. Ds. Marieke Pranger zal meewerken aan deze dienst. Wij hopen dat veel mensen uit Scharmer, Harkstede en Lageland aanwezig zullen zijn. Gevraagd wordt dat u zoveel mogelijk op de fiets komt in verband met de beperkte parkeerruimte. Het zou heel mooi zijn dat u in uw kleding zorgt voor iets roods, de kleur van Pinksteren. Een crèche voor de kleine kinderen is er ook. Na de dienst staat de koffie/thee of limonade klaar. Wij vallen onder de vlag van de Stichting Feest van de Geest Groningen/Noord Drenthe. De startavond van alle kerken die onder deze stichting vallen is dinsdagavond 3 mei in de Magnuskerk in Anloo.

Openingsdata en -tijden van De Graankorrel:
Donderdag 5 mei van 13.00 – 17.00 uur
Zaterdag 7 mei van 13.00 – 17.00 uur
Zondag 8 mei van 13.00 – 17.00 uur
Zaterdag 14 mei van 13.00 – 17.00 uur
Zaterdag 14 mei van 13.00 – 17.00 uur kinderfeest Schildwolde
Zondag 15 mei van 10.00 uur openluchtdienst Kolham
Zondag 15 mei van 13.00 – 17.00 uur
Maandag 16 mei van 13.00 – 17.00 uur